Design © Kontura Design
Čeština English
MUDr. Doris Danielová
Životopis
 

 

TENS

Naše ordinace disponuje rovněž jedním z nejmodernějších a nejúčinnějších přístrojů pro elektroterapii, konkrétně pro TENS (transkutánní elektrickou nervovou stimulaci) a elektroakupunkturu. U obou metod platí jako u všech ostatních dodržování zdravé životosprávy, cvičení apod.

TENS Znamená naprosto nebolestivé přiložení gelových „polštářků“ o velikosti asi 4X4 cm na bolestivá místa svalů zad či končetin. Přikládá se většinou do oblastí důležitých akupunkturních bodů a tato léčba je vhodná především pro bolesti zad, kyčlí, kolen (zatuhlé svaly zad, artróza, revmatoidní artritida, stavy spojené s chorobnými procesy šlach a vazů – např. tenisový či oštěpářský loket, nebo syndrom karpálního tunelu). Léčbu ocení především ti, kteří se bojí jehel.

Elektroakupun­ktura

Je variantou akupunktury, kdy se na jehly přiloží elektrody vysílající střídavý elektrický proud o různé intenzitě, síle a frekvenci. Tento druh akupunktury je nesmírně účinný u všech bolestivých stavů (např. bolesti čelistního kloubu – tzv. ATM patologie, či úleva od bolestí pro pacienty čekající na náhradu kloubu apod.). Další indikací, kde je velmi dobrý léčebný výsledek, jsou obrny (např. obrna lícního nervu periferního typu či dokonce obrny po mrtvici; zde je ovšem NEZBYTNĚ NUTNÉ ZAHÁJIT LÉČBU NEJPOZDĚJI DO MĚSÍCE OD VZNIKU OBRNY. S každým dalším dnem pak klesá možnost zlepšení stavu a po půl roce od vzniku obrny lze očekávat nejvíce jen malé zlepšení stavu.