Design © Kontura Design
Čeština English
MUDr. Doris Danielová
Životopis
 

 

Baňkování a moxa

Baňky a moxa jsou jednou z metod cíleného ovlivňování akupunkturních bodů v celostním přístupu Tradiční čínské medicíny. Po předchozím individuálním vyhodnocení stavu pacienta jsou použávány konkrétní body podle aktuálních obtíží. Dlouholetá zkušenost a také teoretické znalosti z oblasti tradiční čínské medicíny jsou základem účinosti při odstraňování širokého spektra obtíží.

Baňkami lze postižené orgánové okruhy jak vypouštět při jejich blokádě a přeplnění škodlivinami, vakuové baňkytak je doplňovat při jejich prázdnotě. Silné sání baňkou je možné pouze při naprosté jistotě, že tato silně vypouštěcí technika je opravdu jasně u daného pacienta indikovaná. Pokud tomu tak není a pacient je ve „falešné plnosti“ lze mu dosti uškodit. Prázdnota například okruhu ledvin se projevuje zimomřivostí, pocitem chladu a slabostí v bedrech, kazivostí zubů, padáním vlasů a šelestem v uších.

Používáme vakuové baňky, které umožňují přesně kontrolovat sání, na němž stojí terapeutická účinnost celé techniky.

Moxa je naproti tomu „pouze“ velice silnou doplňovací technikou, která doplňuje především JANG amoxa su-jok bezdýmá to do potřebné dráhy v závislosti na vybraných bodech. Tak lze například velmi účinně vylučovat z těla chlad a doplňovat prázdnotu jednotlivých orgánových okruhů.

Používáme karbonizovanou nekouřivou moxu Su-jok, kterou dobře snáší i astmatici a alergici.