Design © Kontura Design
Čeština English
MUDr. Doris Danielová
Životopis
 

 

Reprodukční medicína

„Máme vše, co potřebujeme, ale ke štěstí nám schází jediné – mít konečně miminko“.

Tuto větu slýchají lékaři stále častěji a bohužel je pravdou, že se reprodukční schopnost lidí v civilizovaných zemí stále zmenšuje.

Proč?

Příčinou je přílišná chemizace našeho životního prostředí, které toxicky působí na ty nejzranitelnější buňky lidského těla, a to jsou vajíčka a spermie. Narůstá též počet alergií a v mnoha případech se zjistí, že je dokonce žena alergická na spermie svého manžela anebo na embryonální tkáně již v ní klíčícího nového zárodku. U mužů stoupá počet těch, kteří mají velmi nekvalitní spermiogram (buď kvalitativně, tj. málo spermií, nebo kvantitativně – špatná kvalita spermií). Ženy začínají trpět předčasným přechodem do klimakteria, takže není vzácností vymizení menstruace již kolem 30.-35. roku věku. Kvalita menstruačního cyklu klesá, často žena není schopna vůbec vytvořit folikul a vajíčko, a pokud se to podaří, nezřídka bývají vajíčka neživotaschopná. Toto je daň, kterou platíme za své maximální pohodlí, které na nás ale zároveň působí nesmírně škodlivě (chemikální i fyzikální zátěž, sedavý způsob života, odcizení se od přírody a přiměřeného množství tělesné práce…)

Náš vlastní celostní program léčby neplodnosti

Jelikož se v posledních letech začalo na naši ordinaci obracet mnoho klientů ( a to velmi často z různých zemí světa) právě s tímto problémem, začali jsme hlouběji zkoumat možnosti, jak takovým párům pomoci. Po několika letech společné práce s neplodnými páry máme už sbírku fotografií miminek, které se po naší terapii narodila: často „pouze“ po absolvování komplexní kúry čítající kombinaci homeopatie, bylinných čajů, tradičních čínských léčiv, gemmoterapie, Bachových květů, akupunktury, baněk, sebeléčby SUJOK, moxy,

Rehabilitační vitalizace a dalších postupů přírodní léčby bez vedlejších účinků! A to se stalo nezřídka i u žen, kterým na reprodukčních centrech prorokovali odborníci, že je vyloučeno, aby spontánně otěhotněly!

Jak taková léčba v naší praxi probíhá? Celý program léčby partnerského páru je komplexní, zahrnuje pohovor, vysvětlení metod léčby a má-li být skutečně úspěšný, je potřeba počítat zhruba s půlroční až roční přípravou před vlastním otěhotněním. Klienti z České republiky tedy mají výhodu před cizinci v tom, že pro ně nepředstavuje takový problém dostavovat se např. jednou za 14 dní či týden pravidelně na akupunkturu apod. V léčení je využito maximum ze všech nabízených služeb naší ordinace – vždy individuálně vzhledem ke stavu a typu klientky či klienta – tak, aby pro ně byla léčba co nejefektivnější a přitom příjemná a obohacující.

Samozřejmostí naší komplexní léčby je i podpora psychická, podání pomocné ruky v krizových situacích a pochopitelně též doporučení individuálního dietního plánu a životního stylu nejvhodnějšího pro otěhotnění.